درباره معاونت

تاریخچه و معرفی:

تاریخچه و سابقه تأسیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما-اراک :

فعالیتهای مدارس سما-اراک وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1371 همزمان با تأسیس سازمان سما با راه اندازی دو باب مدرسه ابتدایی دخترانه و پسرانه آغاز گردید. (بیش از 27 سال سابقه مدرسه داری)

 

 روند توسعه

از سال 1372 با توسعه فعالیت مرکز سما به تدریج تا سال 1378 مدارس سما در مقاطع متوسطه اول و دوم تاسیس و دانش آموز جذب نمود

در سال 1378 به پیشنهاد شورای آموزشی واحد، مقرر گردید دوره های کاردانی پیوسته به سما سپرده شوند که ابتدا با 700 دانشجو فعالیت خود را آغاز نمود و اکنون در دوره کاردانی در رشته های متنوع دانشجو می پذیرد (تلفن 33662217) .

در سال 1380 کار ساخت و ساز سالن ورزشی سما به مساحت 1200متر مربع آغاز گردید و در سال 1382 به پایان رسید و مورد بهره برداری قرار گرفت . این سالن ورزشی در سال 1382 با امکانات محوطه سالن و محل تماشاچی ، خوابگاه ورزشکاران با ظرفیت 70 نفر مجهز به تخت های دو طبقه ، سالن بدنسازی ، سونای خشک و سونای بخار ، جکوزی ،سوئیتهای برای سرپرستان تیم ها و میهمانان مدعو ، حمام و سرویسهای بهداشتی ، مجموعه اداری و سالن چند منظوره موردبهره برداری قرار گرفت . سال 1389 ساختمان امام حسین (ع) توسط مرکز آموزشی و فرهنگی سما-اراک خریداری گردید و مرمت و تجهیز شد .

شایان ذکر است روند توسعه مدارس سما اراک در طول این سال ها منجر به شکل گیری پیش دبستانی دخترانه و پسرانه ، مدرسه ابتدایی دخترانه و پسرانه ، متوسطه دوره اول دخترانه و پسرانه ، متوسطه دوره دوم دخترانه و پسرانه ، هنرستان پسرانه و دخترانه که با 9مدرسه  هوشمند و آموزشگاه زبان های خارجه سما و دانشکده فنی و حرفه ای سما   به امر تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم مشغول است . تلفن دفتر معاون دانشگاه در امور سما (33675808)